Kod LEI oraz kod FISN – gdzie szukać swojego kodu?

kod-LEI-kod-FISN

W świetle ostatnich pism GPW oraz KDPW kierowanych do emitentów z informacją o obowiązku posiadania kodów LEI oraz FISN, wiele osób mogło zadać sobie pytanie, gdzie znaleźć wymagane kody? W dzisiejszym wpisie przedstawię wskazówki ułatwiające poszukiwania.

Kod LEI

W przypadku kodu LEI duża część spółek była zmuszona do wystąpienia z wnioskiem o nadanie kodu poprzez rejestrację konta na stronie KDPW. Te spółki z łatwością odnajdą niedawno uzyskany kod.

Dla pozostałych wskazuję źródło wyszukiwarki kodów: link

Na niniejszej stronie znajduje się wykaz kodów LEI w ujęciu tabelarycznym, z ponad 570 podstronami zawierającymi ponad 8500 kodów, z możliwością filtrowania wyników m.in. po nazwie podmiotu lub NIPie. W przypadku filtrowania według nazwy warto zwrócić uwagę na typ wyszukiwania (szukając konkretnej nazwy warto wybrać typ „zawiera”).

gdzie-znaleźć-kod-lei

Dla ułatwienia na stronie znajduje się również opcja pobrania całego wykazu w formie pliku xls, po otwarciu którego równie łatwo można znaleźć interesującą pozycję.

Kod FISN

W przypadku kodu FISN jego ustalenie może przysporzyć nieco więcej kłopotów. Warto jednak w tym celu sprawdzić bazę zawartą na stronie agencji numerującej, jaką jest KDPW (link).

Na stronie depozytu zawarty został plik xls z bazą nadanych kodów ISIN oraz FISN. Wybierając opcję wyszukiwania po nazwie, znalezienie swojej spółki nie będzie problemem.

kod-FISN-KDPW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.