Nowy system KDPW – nowa jakość w obsłudze zdarzeń korporacyjnych spółek publicznych

system-kdpw-wz-emitent-uprawnienia-migracjaWypełnienie obowiązków informacyjnych i formalnych związanych ze zdarzeniami korporacyjnymi spółek publicznych stało dużo łatwiejsze. Od 1 lipca 2019 r. jest dostępna uwspółcześniona i intuicyjna wersja systemu KDPW służącego do zwoływania walnych zgromadzeń i wypłaty świadczeń przez emitentów. 

System KDPW – konto dostępowe i dedykowane aplikacje

Nowy system odpowiada na zgłaszane przez spółki notowane na GPW zastrzeżenia dotyczące dotychczasowego, skomplikowanego procesu pozyskiwania i obsługi elektronicznego certyfikatu. Obecne rozwiązanie zakłada, iż z poziomu strony internetowej, w ramach konta dostępowego, operator będzie miał dostęp do różnych usług KDPW (m.in. walne zgromadzenia, wypłata świadczeń). Korzystanie z nowego systemu będzie możliwe z dowolnej przeglądarki internetowej (oprócz Internet Explorer).

Tworzenie konta dostępowego ma być wygodniejsze. Proces przypomina powszechnie stosowane metody zakładania kont w portalach, czy sklepach internetowych. Uzupełnienie formularza podstawowymi danymi wraz z weryfikacją adresu mailowego, który staje się loginem operatora pozwala na utworzenie konta użytkownika w ramach nowej platformy.

Uzyskiwanie dostępu do poszczególnych aplikacji następuje na wniosek operatora składany za pośrednictwem konta dostępowego. Szczegóły są opisane w udostępnionej przez Krajowy Depozyt instrukcji.

Migracja uprawnień do systemu KDPW

Operatorzy uprawnieni do obsługi dotychczasowego systemu KDPW, na podstawie elektronicznych imiennych certyfikatów, powinni utworzyć swoje konto dostępowe i dokonać migracji uprawnień. Ścieżka postępowania została przedstawiona w udostępnionej przez Krajowy Depozyt instrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.